Rusya’da nisan ve mayıs aylarının tamamı iptal!

 • İlan / İçerik Numarası : # 2670 3 kez görüntülendi.
 • İlanı verenle iletişime geç
  • Türkiye

Rusya’da nisan ve mayıs aylarının tamamı iptal!

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Sururi Çorabatır, Rusya’da iptallerin mayıs ayına sarkmadığını açıkladı. Ancak konuştuğumuz Rus seyahat şirketleri, tersini ifade etti.

TurizmGüncel

TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır, Rusya’da iptallerin mayıs ayına sarkmadığını belirtti. Sözcü gazetesinden Sayime Başçı’ya konuşan Çorabatır, “Yeni rezervasyon olmamakla birlikte 15 Mayıs sonrası için iptallerin oranı oldukça azalmış durumda. Nisan ayında salgının kontrol altına alınmasını umuyoruz. Salgın kontrol altına alındığı takdirde, alınacak tedbirlerle birlikte, ilk dönüş turizm sektöründe başlayacaktır. Tatil ihtiyacı içinde olan insanlar için uçak seferleri varsa 4 saat içinde tatilini planlayabilecek” diye konuştu. Çorabatır, bu durumdan ilk ayağa kalkan sektörün turizm sektörü olacağını dile getirdi.

Nisan ve mayıs aylarının tamamı iptal

TurizmGüncel’e konuşan Rus tur operatörleri ise, Rusya’dan Türkiye’ye dönük nisan ve mayıs turlarının tamamen iptal edildiğini açıkladı. Rus şirketler, nisan mayıs turlarının tamamına yakınının iptal edildiğini, kalan az sayıdaki rezervasyonun ise Soçi, Kırım, Türkiye olarak haziran ve temmuz aylarına kaydırıldığını belirtti.

TurizmGüncel’in ulaştığı Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) İcra Kurulu Başkanı Maya Lomidze de söz konusu bilgiyi doğruladı.

Çorabatır: Yanlış anlaşılma var

Konuyla ilgili olarak TurizmGüncel’e açıklama yapan Sururi Çorabatır, ortada bir yanlış anlamanın olduğunu ifade etti. Söz konusu ifadeyi mayıs sonrasında turizmin yeniden başlamasının öngörüldüğü dönem için kullandığını kaydeden Çorabatır, demeci verdiği tarihte şartların daha farklı olduğunu da sözlerine ekledi.

Yayın tarihi: Nisan 11, 2020 Yayınlayan / Yazan : Haber Siteleri Sayfaları En Son

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Haber Siteleri Sayfaları En Son
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar, Kampanyalar

 • Antalya Hakkında Bilgiler Bilgi

  Antalya Hakkında Bilgiler Bilgi

  Tatil Haberleri (Antalya) İlan / kayıt numarası : # 1125 39kez görüntülendi. Mayıs 9, 2016 İlanı verenle iletişime geç

  Antalya, Türkiye'nin en önemli turizm ve tarım merkezlerindendir. 2015 sonu itibarıyla 2 milyon 288 bin 456 kişilik nüfusa sahiptir ve Türkiye’nin nüfus bakımından 5. Büyük şehridir. Tamamı Akdeniz Bölgesi'nin batısında yer alır ve Antalya Körfezi'yl...

 • Yaklaşan Anneler Günü dolayısıyla 60 mezarın bakım

  Yaklaşan Anneler Günü dolayısıyla 60 mezarın bakım

  Tatil Haberleri (Antalya) İlan / kayıt numarası : # 1058 22kez görüntülendi. Mayıs 8, 2016 23.00 TRY

  Çetin, yaklaşan Anneler Günü dolayısıyla 60 mezarın bakım ve onarımını yaptığını, mezarın çok şeklini ise fotoğraflayıp müşterilerine sunduğunu belirtti.Dedesinin mezarını ziyaret ettiği esnada mezarın bakımsız olmasından yola çıkarak bu sektöre gire...

 • Türklere Vize Muafiyeti Vizesiz Avrupa

  Türklere Vize Muafiyeti Vizesiz Avrupa

  Tatil Haberleri (İstanbul) İlan / kayıt numarası : # 970 19kez görüntülendi. Mayıs 5, 2016 İlanı verenle iletişime geç

  Türklere Vize Muafiyeti Vizesiz Avrupa Görüşmede basın mensuplarının sorularını cevaplayan Çavuşoğlu, AB Komisyonu'nun Türk vatandaşları için vizelerin kaldırılmasını öngören tavsiye kararına ilişkin bir soru üzerine, AB ile Türkiye'nin 18 Mart'ta ye...