Teoride var olan destekler pratikte neden işe yaramıyor?

 • İlan / İçerik Numarası : # 2675 2 kez görüntülendi.
 • İlanı verenle iletişime geç
  • Türkiye

Teoride var olan destekler pratikte neden işe yaramıyor?

Koronavirüs krizi nedeniyle darboğaza giren turizm sektörü, büyük bir çöküşle karşı karşıya bulunuyor. Sorunun bir kısmını işim mali yanı oluştururken, önemli bir kısmı ise ancak yasal düzenlemelerle aşılabilecek nitelik taşıyor. Sıfır satış yapan acenteler batma noktasına gelirken, konaklama sektörü ve iş gücü ayağı da bir çıkmazın içinde bulunuyor.

Teoride, turizm dahil, tüm sektörleri kapsıyormuş gibi görünen önlem paketi, pratikte pek çok yönden turizm sektörüne uymuyor. Eximbank kredilerinden KGF destekli kredilere, devlet alacaklarının ertelenmesinden personel desteklerine kadar pek çok önlemin bulunduğu destek paketi, sektördeki kimi sorunları (kısmen) çözerken, kimilerinin yanından bile geçmiyor. Destek paketi, sektörün kılcak damarlarına dokunmuyor.

1. Ön ödemelerin iadesi için açılan krediler

Bilindiği üzere, acentelerin sezon öncesinde otellere yaptığı ön avans ve EB ödemelerinin acentelere geri ödenebilmesi için, yüzde 7.5 faizle kredi olanağı sağlandı. TurizmGüncel’in sektör kaynaklarından edindiği bilgilere göre kimi oteller kredi limitini doldurmak istemediği, kimileri yüzde 7.5 faiz ödemek istemediği, kimileri ise teminat gösteremediği için bu kredileri almıyor ya da alamıyor.

Mevcut durumda bu düzenlemenin, sadece acente-otel kombinasyonuna sahip olan şirketlerin işine yarayacağı, diğer acentelere pek bir faydasının dokunmayacağı belirtiliyor.

Yayın tarihi: Nisan 11, 2020 Yayınlayan / Yazan : Haber Siteleri Sayfaları En Son

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Haber Siteleri Sayfaları En Son
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar, Kampanyalar

 • Sanat ve Sergi Salonu

  Sanat ve Sergi Salonu

  Son Dakika Haberleri (Antalya) İlan / kayıt numarası : # 1158 68kez görüntülendi. Mayıs 9, 2016 34.00 TRY

  Sanat ve Sergi Salonu Ana Sayfa > Sergi > Sanat ve Sergi Salonu Alanın güneydoğusunda, etkinlikler ve sergiler için kullanılacak Sanat ve Sergi salonu bulunmaktadır.

 • BAŞARININ SIRRI ÇOK ÇALIŞMAK

  BAŞARININ SIRRI ÇOK ÇALIŞMAK

  Son Dakika Haberleri (Antalya) İlan / kayıt numarası : # 1123 27kez görüntülendi. Mayıs 9, 2016 İlanı verenle iletişime geç

  BAŞARININ SIRRI ÇOK ÇALIŞMAK Grup üyelerinden Louise Durand ise 11 kişilik grup üyelerinin çok uzun zamandan beri birlikte çalıştığına dikkat çekerek başarılarının sırrını şu sözlerle açıkladı; “Şovumuzdan önce her gün prova yapıyoruz. Böyle olunca d...

 • Tütüncü’den Hayırseverlere Yemek

  Tütüncü’den Hayırseverlere Yemek

  Son Dakika Haberleri (Antalya) İlan / kayıt numarası : # 1118 23kez görüntülendi. Mayıs 9, 2016 İlanı verenle iletişime geç

  Tütüncü’den Hayırseverlere Yemek Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Anadolu İmam Hatip Lisesi Yapma Yaşatma ve Geliştirme Derneği yönetimi ve Mahmud Celaleddin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin (İHL)yapımında katsı olan hayırseverlere teşe...