Kıyı belediyeleri neden ‘gelmeyin’ diye feryat ediyor?

 • İlan / İçerik Numarası : # 2669 4 kez görüntülendi.
 • İlanı verenle iletişime geç
  • Türkiye

Kıyı belediyeleri neden ‘gelmeyin’ diye feryat ediyor?

Didim Ticaret Odası Başkan Yardımcısı ve Rafinesse Travel Genel Müdürü Hikmet Atilla, kıyı şehirlerinin belediye başkanlarının insanlara neden ‘gelmeyin’ çağrısı yaptığını yazdı.

Kıyı şehirlerinin belediye başkanları, “Gelmeyin, sağlık konusunda yeterli değiliz, vlerinizde kalın’’ diye çağrı yapıyor.

Kıyılarda oturanlar ise ‘’Birden araba ve insan sayısı çoğaldı, ne yapacağız.’’ diye feryat ediyor, onlar da korkuyor.

Kıyı belediyelerinde öteden beri tartışılan sorun böylelikle tekrar gündeme geldi. Kıyı belediyelerindeki yaz nüfusu kış nüfusunun 8-10 kattı. Genel bütçe vergi gelirlerinden verilen pay kış nüfusu üzerinden değerlendirildiğinden yeterli gelmemekte. Verilen katkı bırakın rutin işlerin dışına çıkmayı, rutin işlerin yerine getirilmesine dahi yetmemekte.

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay da Covid-19’dan dolayı çağrı yapıyor. “Evde kalın” diyerek, Didim’e gelmeyi düşünenleri uyarıyor. ‘’Geldiğinizde, bütçemiz sınırlı olduğundan sizlere arzu edildiği gibi bakamayabiliriz, beklentileri karşılamayabiliriz’’ diyor.

Bu günlerde Covid – 19 dünyayı kasıp kavuruyor. Bu virüs öyle berbat bir virüs ki, kendisini rahatlıkla gizleyebiliyor, ben iyiyim diye düşünürken, yakalanmışsın, fark etmemişsin, sen atlatmışsın, arkadaşın yakalanmış ve etkisi altına almış. Tek bir kişinin hastalığa yakalanması yüzlerce, binlerce kişinin yakalanması demektir.

Bütün feryatlar bundan

Didim’de son günlerde bir hareketlilik var; yazlıkçılar yazlıklarına gelmek istemekteler, bu şekilde kalabalık yerden uzaklaşıp, hastalığa yakalanma riskini aşağı çekme düşüncesinde olabilirler. Kazın ayağı öyle değil. Yaşlı nüfusun Didim gibi yoğun olduğu yerlerde hastalığa yakalanma riski her zaman daha fazladır diyor konunun uzmanları. Buna karşılık hastalıklar ile mücadele edecek alt yapımız gerçekten yok. 2001 yılında hizmete giren Didim Devlet Hastanesi Didim sağlık kuruluşları ve sağlık ekipmanlarının mevcut alt yapıları ile kış nüfusuna dahi cevap verecek durum da değilken, bugün gibi özel durumlarda hiç değiller. Hastane yatak kapasitemiz bugünkü nüfusa göre çok yetersiz. Devlet hastanesinin yatak kapasitesinin artışını istisnasız Didim’de yaşayan ve hizmet veren herkes (dernekler, siyasi parti temsilcileri, odalar, dernekler, yerel yönetim) istemekte ve bunun için defalarca muhalefet ve iktidar parti milletvekillerine gidildi, durum anlatıldı. Çözüm ha bu yıl, ha gelecek yıl derken bugünlere kadar gelindi. Bir türlü çözüm bulunamadı. 90 bin kış nüfusu olan Didim de sadece 65 yataklı bir Hastane bulunmakta. Gelen ağır hastalar genelinde yakın bölgedeki ya da illerdeki hastanelere götürülmekte. Bu da Aydın (100 km) veya izmir (170 km) olabilmekte.

Evet, belediye başkanlarımızın feryatları, tatil beldelerine insanların gelmelerini istememeleri yukarıdaki sebeplerden kaynaklanmaktadır. Corona illetinden kurtulduktan sonra sizleri tekrar ve tekrar bölgelerimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Yayın tarihi: Nisan 11, 2020 Yayınlayan / Yazan : Gündem Haberleri Güncel Yeni

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Gündem Haberleri Güncel Yeni
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar, Kampanyalar

 • Kruvaziyer gemisindeki 65 Türk'ün koronavirüs testi pozitif çıktı

  Kruvaziyer gemisindeki 65 Türk'ün koronavirüs testi pozitif çıktı

  En Son Haberler İlan / kayıt numarası : # 2668 1kez görüntülendi. Nisan 11, 2020 İlanı verenle iletişime geç

  Kruvaziyer gemisindeki 65 Türk'ün koronavirüs testi pozitif çıktı. Yunanistan'ın Pire Limanı'nda karantina altına alınan kruvaziyer gemisindeki Türk yolculardan 65'inin koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Türk şirket Miray International'ı...

 • Geliyoo Arama Motoru Haberleri

  Geliyoo Arama Motoru Haberleri

  En Son Haberler (Muğla) İlan / kayıt numarası : # 1271 29kez görüntülendi. Ocak 17, 2017 23.00 TRY

  Geliyoo arama motoru haberleri haber en son güncel yeni haberler Türkiye'nin ilk milli yerli internet motorları listesi yorumlar tavsiyeler şikayetler eleştiriler reklam ver ekle yayınla. Yerli ve milli arama motoru 'Geliyoo' pazara girdi Ulaştırma, ...

 • Geliyoo Arama Motoru

  Geliyoo Arama Motoru

  En Son Haberler (Ankara) İlan / kayıt numarası : # 1262 25kez görüntülendi. Ocak 17, 2017 23.00 TRY

  Geliyoo arama motoru hakkında bilgiler çalışma sistemi nasıl çalışıyor bot sistemi google yandex ile karşılaştırma yorumlar tavsiyeler görüşler eleştiriler site ekleme reklam hakkında bilgiler. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’...