Fadik Sevin Atasoy oyunculuk kariyerine Türkiye'de devam etmeli

 • İlan / İçerik Numarası : # 2081 50 kez görüntülendi.
 • İlanı verenle iletişime geç
  • Türkiye

Fadik Sevin Atasoy ara ara Türkiye'ye gelse de, çok uzun zamandır ABD'de yaşıyor... Bugüne kadar oynadığı filmlerle hafızalarımıza kazınan Atasoy, geçtiğimiz günlerde Etiler'de görüntülendi. Yeni projelerini anlattı, hem de en makyajsız, en doğal haliyle... Ve dedi ki, "Türkiye'yi çok özledim..." Bu açıklamasına Molatik oldum. Neden?

Fadik Sevin Atasoy kimilerine göre sempatik ve yetenekli, kimilerine göre ise egosu fazla yüksek ve hatta itici... Olabilir, herkesin kendi fikri. Ama sinema filmlerindeki performansı da ortada.

Canlandırdığı karakteri 'overacting' yani yapmacıklık sınırında bir aşırılıkla canlandıran Fadik Sevin Atasoy beğenilir ya da beğenilmez ama muhakkak bir yeteneği var. 'Zeynep'in Sekiz Günü' ve 'O Şimdi Mahkum'daki performansları hâlâ akıllarda.

Bir süredir ABD'de yaşayan Atasoy, Türkiye'yi o kadar çok boşladı ki, adını sanını duyduğumuzda "Aaa, sahi ona ne oldu?" tepkileri veriyoruz.

Etiler'de görüntülenen Atasoy, ABD'deki projelerinin devam ettiğini, 'Peril of a Godsend' filminin kadrosuna dahil olduğunu anlatmış.

Bir de demiş ki, "Türkiye'yi çok özledim..." Bu açıklamalarında bir sorun yok.

Bu cümlesine Molatik olma sebebime gelelim: Eşimiz, dostumuz, çevremizdeki pek çok insan büyük hayallerle ABD'ye gidiyor. Giden de bir türlü dönmüyor. Dönse bile ruhen aramızda olmuyor.

Bu durum beni düşündürdü. Çünkü aynı 'ruh hali' Fadik Sevin Atasoy'da da var... Sanki o kadar bizden uzaklaşmış ki, arada bir Türkiye'ye dönse bile kesmiyor.

Tıpkı ABD'ye dil okulu için gidip sonra orada yaşamanın yollarını kovalayan ve bu yolda başarılı da olan arkadaşlarımız gibi.

Gidenin ruhen de fiziksel olarak da zorlu bir hayat mücadelesi içine girdiği ABD'nin suyundan mıdır havasından mıdır, büyük bir başkalaşım yaşanıyor. Halbuki iki ülke arasında daha organik, daha uyumlu bir bağ kurulamaz mı?

Aslında sadece ABD de değil, herhangi bir yere ister Erasmus'la ister başka bir sebeple gidiyorsunuz. Ama geri dönüş kısmında müthiş bir adapte olamama süreci yaşanıyor.

Fadik Sevin Atasoy birkaç yıl önce 'Muse 90401' diye bir oyun oynamıştı. Anna Karenina, Kleopatra ve Mona Lisa'nın hikâyesini tek kişilik bir tiyatro oyununa dönüştürmüştü.

Bu oyuna ait çeşitli küçük sahnelere YouTube'ta erişebilmeniz mümkün. Ve elbette oyun baştan sona İngilizce. Yani "İşte iddia!"...

Peki böyle iddialı bir ismin, Türkiye'de de daha majör yapımlarda yer alması şahane olmaz mıydı?

Kurtlar Vadisi'nden tanıdığımız babası Sönmez Atasoy'u 7 yıl önce kaybeden Fadik Sevin Atasoy, dümeni ABD'ye kırmak yerine Türkiye'de kalsaydı ve çok daha iddialı yapımlarda yer alsaydı... Bence 10 numara 5 yıldız olurdu.

Elbette bu onun seçimi ve yolculuğu... Ancak Türk dizilerinde "genç ve güzel kız", "yakışıklı ve karizmatik erkek" gibi klişeler yerine Fadik Sevin Atasoy gibi tiyatro, oyunculuk, sinema gibi kaygılar güden isimleri görmek istiyoruz. Haksız mıyım?

Fadik Sevin Atasoy gibi oyunculuk kaygısında olan isimlerin daha görünür olmasını diliyorum. Umarım bir gün bu gerçekleşir.

Yayın tarihi: Ekim 31, 2018 Değiştirilme tarihi: Ekim 31, 2018 Yayınlayan / Yazan : Firmalar Şirketler Rehberi Firma

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Firmalar Şirketler Rehberi Firma
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar, Kampanyalar

 • Oyunculuk kaşının gözünün güzel olması değildir.

  Oyunculuk kaşının gözünün güzel olması değildir.

  Bayan Film Oyuncuları İlan / kayıt numarası : # 2080 34kez görüntülendi. Ekim 31, 2018 İlanı verenle iletişime geç

  Oyunculuk kaşının gözünün güzel olması değildir. TRT1 dizisi "Ege'nin Hamsisi"nde 'Fikret Gerginoğlu' karakterine hayat veren Asuman Dabak, çarpıcı açıklamalarda bulundu. "Egenin Hamsisi" dizisinde izleyicileri sürprizlerin beklediğini belirten Asuma...

 • Payitaht Abdülhamid Dizisi Dizi Oyuncusu İş İlanları Başvuru

  Payitaht Abdülhamid Dizisi Dizi Oyuncusu İş İlanları Başvuru

  Bayan Film Oyuncuları (Mersin) İlan / kayıt numarası : # 1948 30kez görüntülendi. Nisan 4, 2018 İlanı verenle iletişime geç

  Payitaht Abdülhamid Dizisi Dizi Oyuncusu İş İlanları Başvuru TRT 1’in uzun zamandır merakla beklenen iddialı yapımı Payitaht Abdülhamid cuma akşamı saat 20:00’dan itibaren başlıyor. Es Yapım imzalı dizinin yönetmenliği Serdar Akar’a emanet edildi. Di...

 • Şevkat Yerimdar Dizi Oyuncusu İş İlanları Başvuru

  Şevkat Yerimdar Dizi Oyuncusu İş İlanları Başvuru

  Bayan Film Oyuncuları (Kırıkkale) İlan / kayıt numarası : # 1947 47kez görüntülendi. Nisan 4, 2018 İlanı verenle iletişime geç

  Şevkat Yerimdar Dizi Oyuncusu İş İlanları Başvuru Mahallenin asi ruhlu delikanlısı Şevkat'in adaletsizliğe ayrımcılığa zerre tahammülü yoktur. Daha da kötüsü Şevkat öfkesini kontrol edemez. Şevkat herkese yardım etme isteği duyar. Cevdet Bey Paris'te...